جان نوید اقدسی در خطر است به او اتهام مواد مخدر زده اند

12299338_1129728227059554_7417364995836126742_n

جان نوید اقدسی در خطر است به او اتهام مواد مخدر زده اند

مامورین اطلاعات در روز یکشنبه ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۴ نوید اقدسی را به بهانه ی ساخت مواد مخدر شیمیایی شیشه، به زندان اوین منتقل کردند. ایشان در روز اول با خانوده ی خود تماس گرفت؛ ولی تاکنون از وی خبری در دست نیست و با وجود مراجعات مکرر خانواده ی ایشان، هنوز توضیحی مبنی بر چرایی دستگیری نوید اقدسی ارائه نشده و حتا اجازه ی ملاقات به خانواده ی وی داده نشده است که این امر موجب نگرانی شدید آنها گردیده.
اما به نظر می رسد دستگیری نوید اقدسی به دلیل پیگیری های فراوان وی در ماجرای قتل پسرخاله اش –عطآلله رضوانیء باشد. عطآلله رضوانی در شهر بندرعباس بارها از سوی افرادی ناشناس مورد تهدید قرار گرفت. همچنین اداره ی اطلاعات این شهر بارها وی را احضار کرده بود و امام جمعه بندرعباس در خطبه های خویش بارها علیه بهائیان، صحبت کرده و اذهان مردم را بر ضد ایشان تحریک کرده بود. پس از قتل عطالله رضوانی این پرونده مورد پیگیری جدی ماموران قرار نگرفت و سرنخهای این جرم از سوی مسئولان وقت، پنهان گردید. بنابراین به نظر می رسد دلیل این قتل عقیدتی باشد.
عطاءالله رضوانی (پسرخاله نوید): در سال ۱۳۵۹ از دانشگاه اخراج شد. البته این حکم برای تمامی دانشجویان بهایی به اجرا درآمد. در سال ۱۳۶۲ دو هفته بازداشت گردید و در سال ۱۳۹۲ به قتل رسید.

محمدحسین نخعی (دائی نوید اقدسی): در دهه ۶۰ پنج سال در گنبد کاووس زندانی بود و در سال ۱۳۹۱ در سن ۸۶ سالگی در بیرجند دستگیر شد و یک سال محبوس بود.
صهبا رضوانی (دختر خاله نوید و خواهر عطالله رضوانی): ساکن سمنان و در سال ۱۳۸۷ به سه سال زندان محکوم شد.
انیسا فنائیان (دختر صهبا رضوانی که در واقع نوه خاله نوید می شود): درسال ۱۳۹۱به چهار سال و پنج ماه زندان محکوم شد.
سیامک ایقانی (شوهر انیسا فنائیان): در سال ۱۳۸۹ به سه سال زندان محکوم شد.
و هم اکنون دستگیری فردی دیگر از این خانواده، به نام نوید اقدسی.

FB. November 30, 2015

 

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *